top of page

Proje; finans, zaman, tasarım, sağlamlık ve kalite gibi adımları bulunan bir süreçtir. Risk yönetimi, performans analizi ve proje akışı sırasındaki kontroller, projenin başarılı sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Zaman/maliyet parametresinin önemli olduğu ve doğru sistematik bir yaklaşımı gerektiren proje yönetim süreçlerinde İnda Mühendislik projeniz için en uygun planlamayı yapar. Uygulama esnasında olası tüm detayları inceleyip analiz ederek yöntem, renk ve dokuları ana tasarım kriterlerine göre şekillendirip eldeki kaynakları en verimli şekilde kullanır.

Projenizi; planlama, başlama, uygulama, yönetme, gözlemleme ve nihayetinde kontrol aşamalarını yürüterek hedeflenen sonuca ulaştırır.

Prefabrik Yapılar

Prefabrik yapılar, ön üretimleri endüstriyel tesislerde hazırlanan modüllerin, sahada montaj işleriyle tamamlanıp kullanıma sunulan yapılardır. Son dönemlerde sıkça karşılaştığımız bu yapıların, maliyet, zaman ve sağlamlık açısından diğer yapılara göre oldukça tasarruflu olduğu gerçeği sebebiyle tercih edilmesi söz konusudur.

İnda Mühendislik, tasarım, imalat ve uygulama işlemlerini bünyesinde bulundurarak söz konusu yapıların tüm imalatlarını anahtar teslim proje esaslarına uygun olarak işlemektedir.

Kullanım amacına göre konut, wc, yemekhane, ofis, yatakhane gibi üretilebilen bu yapılar İnda Mühendislik imzası ile her türlü iklim koşullarına ve sağlamlık esaslarına uyum sağlayabilecek çözümler ile desteklenerek müşterilerimize teslim edilmektedir.

Çelik Yapılar

Çelik yapılar, deprem yükü, kar yükü, rüzgar yükü gibi statik ve dinamik yükleri TS EN ve uluslararası standartları temel kabul ederek, esas olarak soğukta şekil verilmiş çelik taşıyıcı elemanların ,yük altında davranış biçimleri ve çalışma mekanizmaları hesaplanarak projelendirilmektedir.

Çelik taşıyıcıların yük altında çalışma prensiplerinin yanı sıra, yapının kullanım ömrü, işletme ömrü boyunca kendinden beklenen tüm fonksiyonları, güvenlik katsayısı altında bir değerde kararlılık, dayanım ve rijitliğe sahip olması için gerekli tüm hesaplar dikkate alınarak tarafımızdan projelerimize yansıtılmaktadır. Bu esasta projelendirme ve saha uygulama alanlarında tecrübeli mühendis kadromuz sayesinde ve firmamız kurumsal ilişkilerini esas alarak sorumluluk üstleniyoruz.

İnda mühendislik olarak projelendirdiğimiz ve ön üretimini tamamladığımız çelik taşıyıcılar, projelendirme esasları kadar birleştirme esasları da dikkate alınarak firmamız bünyesindeki ekiplerimiz ile sahada projesine uygun olarak kullanıma sunulur.

Müşterilerimizin ihtiyaç ve istekleri doğrultusunda hazırladığımız veriler ile rasyonel, estetik ve güçlü alternatifler oluşturulur. Bu alternatiflerin müşterilerimiz tarafından doğru algılanması ve isteklere cevap verebilmesi adına 2D-3D görsel sunumlar hazırlanır.

Gerekli onaylar alındıktan sonra statik ve mimari olmak üzere projeler ve uygulama detayları hazırlanır. Tasarım, satın alma, temin etme, proje sevki, uygulama ve kalan tüm süreçler arasında koordinasyonu sağlıyoruz.

İş akış programı paylaşıldıktan sonra teknik ofisimiz yönetiminde, mimar ve mühendis kadromuz denetiminde uygulama süreçleri tamamlanır. Devam eden projemizde şantiye yönetiminden, yasal sürecin takibine varana kadar müşterilerimiz ile kesintisiz iletişim hususunda sorumluluk üstleniyoruz.

Alanında uzman konsept danışmanları ile birlikte isteklerinizi,vizyonunuzu göz önünde bulunduran konseptler oluşturuyoruz. Yalnızca size özel tasarlanacak mobilyalar ile daha önce hiç görmediğiniz ve sizi diğerlerinden ayıracak sunumlar hazırlayarak,özel üretim tesislerinde bu tasarımları imal ederek mimari ve içmimari uygulama hizmetlerinde dekorasyon bütünlüğünü sağlıyoruz. Bu anlamda anahtar teslim uygulamaların yanı sıra mutfak dolabı,kapı,dolap,merdiven,korkuluk gibi ahşap ürünlerinde üretimini yapmaktadır.

İnda Mühendislik olarak,birlikte çalıştığı tüzel ve özel kişilerin,kurumsal veya duygusal kimliğine uygun mekan konsepti geliştirir. Bunu yaparken kurumun mevcut kimliği,pazarlama ve tanıtım stratejileri ile gelişim planlarını da mekan konsepti ile birlikte ele alır. Disiplinler arası bir çözüm ortaklığı ile hizmet vermeyi prensip edinmiştir. Konsept bütünlüğünü göz önünde bulundurarak en ince ayrıntıya kadar değerlendirmeler yapar ve sonuca ulaştırır.

Stratejik Ortağınız

bottom of page